Brendo strategija. Identiteto dizainas.

„Ad Hoc“ identitetas

Dokumentinių filmų nepatogiomis žmogaus teisės temomis festivaliui „Ad Hoc: nepatogus kinas“ sukurtas prekės ženklas, firminis stilius, filmų katalogas, skrajutės ir kvietimai, taip pat spaudos, išorės stendų reklama ir reklaminis klipas. Klientas – Lietuvos žmogaus teisių centras (www.manoteises.lt).

Logotipui ir identitetui panaudotos žmogaus kūno dalys: pirštai, kulnai, galvos, lūpos, akys. Į šiuos vizualinius objektus žmogus jautriau reaguoja, labiau atkreipia dėmesį, nes tai nepatogūs, dviprasmiški objektai. Keista, tačiau bet kurie organai, esantys visumoje kaip žmogus, mums atrodo patrauklūs, o atskirti tampa keistu, kartais pasišlykštėjimą keliančiu vaizdiniu. Kūno dalys siejasi su festivalio temos ašimi – žmogumi. Juoda spalva parinkta kaip kino peržiūrai būdinga tamsa, o kartu ji simbolizuoja tamsiuosius žmogaus sielos užkampius, yra šiek tiek gąsdinanti.

Plėtojant žmogaus ir jo kūno dalių temą buvo sukurta serija personažų, kurie pasiūlyti kaip kitoniškumą toleruoti kviečiantys ir į prieštaringus žmonių jausmus apeliuojantys sutvėrimai.

Kūrybos vadovas: Marius Bartkus
Vaizdo klipas: Mantas Grigaitis

Data: 2007 04 25

Į viršų